O nás

Vítáme Vás na oficiálních webových stránkách Městské knihovny Bruntál. Na těchto stránkách se dozvíte, jak se k nám dostat, jak se stát našim čtenářem a jaké nabízíme služby. Zároveň zde najdete odkaz na náš online katalog.

Městská knihovna Bruntál je veřejně přístupná knihovna, jejíž zřizovatel je město Bruntál. Od roku 2015 sídlí v rekonstruované budově bývalého německého chlapeckého semináře, která je od roku 2002 kulturní památkou. V budově zvané také Petrin jsou současně umístěny Základní škola Bruntál, Školní 2, Mateřská škola Bruntál, Pionýrská 9, odloučené pracoviště Školní 2 a Středisko volného času Bruntál. U budovy se nachází bezplatné parkoviště. 

V naší knihovně najdete oddělení pro dospělé čtenáře, oddělení pro dětské čtenáře a studovnu, která také slouží jako příruční knihovna. Kromě absenčního a prezenčního půjčování knih a periodik, meziknihovní výpůjční služby (MVS) a služeb tisku a internetu v knihovně nabízíme našim uživatelům i možnost výpůjčky deskových her, e-knih, hudebnin a audioknih. Pořádáme pravidelné výstavy, vzdělávací a kulturní akce pro dospělé a pro děti (besedy, knihovnické lekce, Noc s Andersenem…), máme vlastní biblioschránku a uchováváme regionální literaturu.

Těšíme se na Vaši návštěvu!