Noc s Andersenem

 Fotografie z akcí naší knihovny najdete na stránkách serveru rajče.cz a to ZDE.

Noc s Andersenem 2012 v Městské knihovně Bruntál

V noci z pátku 30. na sobotu 31. března se konala na 1.180 registrovaných místech, nejen v České republice, již dvanáctá Noc s Andersenem (NsA). Celkem se akce zúčastnilo 44.067 dětí a 17.701 dospělých.
Městská knihovna Bruntál svoji letošní, devátou Noc s Andersenem, nazvala: „Duchové    a strašidla“. Připraveného programu se zúčastnilo 27 dětí  a 7 dospělých. Večer začal čtením strašidelného příběhu, ve kterém děti musely doplňovat chybějící slova v textu, pokračováním večera bylo vymyslet a napsat strašidelný příběh, který děti přečetly ostatním. Následovalo hledání knižních skřítků – škůdců knih v knihovně, výroba hradů použitím techniky kirigami a hradů s padacím mostem, štafeta na létajícím koštěti. Díky sponzorům bylo zajištěno i občerstvení – minerálky, ovoce a naše tradiční večeře -pizza. Maminky a knihovnice nám napekly dobré mufiny a perníky, po kterých se jen zaprášilo. Pokračovali jsme stezkou odvahy a plněním dalších soutěžních úkolů. Za každý splněný úkol děti obdržely diamant, který byl platidlem v perníkové chýši „ U Ježibaby“, ve které bylo plno zajímavého zboží. Večer jsme končili kolem půl jedné, děti si malovaly mandaly  a poslouchaly pohádku.

Hostem našeho večera byla Bc. Lenka Caletková, šéfredaktorka bruntálských novin Náš domov, která tématu NsA  v bruntálské knihovně v letech 2004-2011 věnovala v č. 4 /2012, celou dvoustránku (s. 10 -11) (dostupné na www: http://www.mubruntal.cz/mestske-noviny-nas-domov/os-105894).

Ráno po snídani  všechny děti obdržely upomínkové a sponzorské dary. V anketě „Cena nočních spáčů“ u dětí zvítězila kniha: Kastnerová, Alena. O líné babičce. Na závěr vedoucí dětského oddělení paní Alena Visurová poděkovala všem za příjemně prožitý večer. Všichni se těšíme na další noc, která pro bruntálskou knihovnu bude jubilejní desátá.
Městská knihovna Bruntál děkuje všem sponzorům:

MÚ Bruntál;
Pizzeria Aqua;
Pizzeria Faraon;
Restaurace Společenský dům,
Restaurace Biograf,
Potraviny Šanda,
Česká spořitelna a.s., pobočka Bruntál,
Drogerie Milián,
fa Rex, p. Hladík,
fa Helia sport Bruntál,
Lékárna Pod Pradědem,
fa J P Faktoring, Jiří Furman;
fa Agrona, Ing. Vašíček;
manželé Štencelovi;
fa Koala, p. Plesník;
Květiny, p. Šimončíková B.;
Trafika, p. Dalimil Morys;,
fa OO Světlo Bruntál, p. Musilová.
O2 prodejna p. H. Smažínková