Čtenář roku 2017 – kdo se přihlásí?

Je tvoje babička nebo dědeček registrovaným (přihlášeným) čtenářem knihovny?
Chce se společně se svým vnukem nebo vnučkou zúčastnit ankety ČTENÁŘ ROKU 2017?
Pokud jsi na otázky odpověděl/a  ANO, tak si na dětském oddělení vyzvedni přihlášku do ankety a společně ji s babičkou nebo dědečkem vyplňte a odevzdejte zpět nejpozději do 15. března 2017.

Přihláška  ČTENÁŘ ROKU 2017

Více o anketě

Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlašuje v roce 2017 již osmý ročník celostátní akce na podporu čtenářské gramotnosti. Městská knihovna Bruntál se této akce pravidelně zúčastňuje. Poprvé však bude hledat svého Čtenáře roku. V roce 2017 budou knihovny oceňovat své nejlepší čtenářské babičky. Protože v  knihovně jsou mezi čtenáři i dědečkové, nemůžeme je v hledání nejlepšího čtenáře roku 2017 vynechat. Tito lidé čtou svým vnukům, dětem v nemocnicích, vzdělávají se v univerzitách 3. věku, hrají počítačové hry, trénují paměť nebo pracují jako dobrovolníci. Tak svým BABIČKÁM a DĚDEČKŮM v letošním BŘEZNU – MĚSÍCI ČTENÁŘŮ poděkujme!

Základním kritériem pro výběr Čtenáře roku je počet výpůjček konkrétního čtenáře/uživatele za uplynulý rok, jak byl vykázán ve výpůjčním systému. Knihovna si podle své potřeby může zvolit ještě další kritéria pro výběr svého čtenáře roku (vnoučata představují svoji babičku a dědečka různými způsoby). Vítězům bude předáno ocenění Čtenáře roku a vítězná babička, pokud s tím bude souhlasit, bude „vyslána“ do krajského kola. Z krajských finalistek bude vybrána celostátní vítězka a té bude předáno ocenění dne 4. 4. 2017 v rámci vyhlášení cen Magnesia Litera v Národním divadle v Praze.